image
Super cena

Miał IIA 20 MJ/kg
601-510-733

image
Dobra cena

Groszek II KWK Wesoła
601-510-733


Kostka jest podstawowym sortymentem grubym w sprzedaży. Najczęściej w granulacji 200-63mm oraz wartości opałowej powyżej 28MJ/kg dla kopaln PGG S.A. oraz w przedziale od 24MJ/kg (KWK Piast), 25 MJ/kg (KWK Ziemowit) do 28MJ/kg (KWK Bobrek-Centrum R. Bobrek) oraz 29MJ/kg (KWK Jankowice).

Orzech I podobnie jak kostka należy do podstawowych sortymentów w ofercie grubych. Wielkość ziaren kształtuje się w granicach 80-40mm, a kaloryczność odpowiada kostce. W sprzedaży głównie dostępny na kopalniach PGG S.A.

Orzech II jest najdrobniejszym sortymentem z grubych o średnicy ziaren z zakresu 50-25mm.


Orzech stanowi uzupełnienie w ofercie sortymentów grubych. Średnica ziaren zamyka się w granicach 80-25mm, wyjątek stanowi kopalnia KWK Marcel, gdzie granulacja wynosi 120-25mm.

Groszek należy do sortymentów średnich i charakteryzuje się średnicą ziaren w zakresie 31,5-8mm. Może występować w odmianach Gk I oraz Gk II i wówczas zakres granulometrii zmienia się w zależności od kopalni. Kaloryczność nieco niższa niż dla sortymentów grubych z danej jednostki wydobywczej.

Miały to najdrobniejsza frakcja węglowa w odmianach MI A oraz MII A o granulacji odpowiednio 31,5-0mm oraz 20-0mm o bardzo zróżnicowanej kaloryczności w przedziale 18-26 MJ/kg.

Ekoret jest to kwalifikowane paliwo węglowe, wysokokaloryczne, niskozasiarczone przeznaczone wyłącznie do spalania w nowoczesnych, niskoemisyjnych kotłach. Posiada bardzo powtarzalne parametry jakościowe i jest produkowany przez Zakład Przeróbczy Juliusz na bazie węgli z wybranych kopalń PGG S.A..

Ekosort stanowi uzupełnienie gamy paliw typu eko paliw (granulacja 8-25mm)produkowanego przez ZP Juliusz. Charakteryzuje się nieco niższą wartością opałową Qir >24 MJ/kg przy zachowaniu pozostałych istotnych parametrów dla sortymentów tej grupy.

Pieklorz ekogroszek powstaje z wyselekcjonowanych węgli o najlepszych parametrach. Wysoka jakość pozwala na stosowanie tego paliwa w kotłach spełniających wszelkie wymagania ekologiczne. PIEKLORZ to paliwo dostępne w sprzedaży zarówno luzem jak i w opakowaniach workowych. Wartość energetyczna Qir wynosi min. 26MJ/kg (KWK Piekary).

Retopal ekogroszek powstaje podobnie jak Pieklorz z wyselekcjonowanych węgli o najlepszych parametrach. Wysoka jakość pozwala na stosowanie tego paliwa w kotłach spełniających wszelkie wymagania ekologiczne, a dzięki dbałości o jakość paliwo to cechuje się dynamicznie rosnącą popularnością wśród odbiorców krajowych. Wartość energetyczna Qir wynosi min. 24MJ/kg.

Koks jest paliwem uzyskiwanym poprzez przemysłowe wygrzewanie węgla kamiennego. Ma on wyższą kaloryczność od zwykłego węgla kopalnego ze względu na  90-95% udział czystego pierwiastka węgla. Zaletą koksu w porównaniu z węglem kamiennym jest jego wyższa kaloryczność, a jednocześnie spokojniejsze spalanie, co umożliwia rzadsze uzupełnianie opału w piecu.

Rachunek bankowy

ING BANK ŚLĄSKI 49 1050 1214 1000 0022 5592 9875

Super cena

Sortyment:

RETOPAL ZIEMOWIT

RETOPAL PIAST RUCH II

 

Zadzwoń teraz i zamów

Ustal szczegóły oferty

601-510-733

Super cena

Sortyment:

Orzech II PGG S.A.

Ustal szczegóły oferty

601-510-733

Polska Grupa Górnicza