image
Super cena

Miał IIA 20 MJ/kg
601-510-733

image
Dobra cena

Groszek II KWK Wesoła
601-510-733


Kostka jest podstawowym sortymentem grubym w sprzedaży. Najczęściej w granulacji 200-63mm oraz wartości opałowej powyżej 28MJ/kg dla kopaln PGG S.A. oraz w przedziale od 24MJ/kg (KWK Piast), 25 MJ/kg (KWK Ziemowit) do 28MJ/kg (KWK Bobrek-Centrum R. Bobrek) oraz 29MJ/kg (KWK Jankowice).

Orzech I podobnie jak kostka należy do podstawowych sortymentów w ofercie grubych. Wielkość ziaren kształtuje się w granicach 80-40mm, a kaloryczność odpowiada kostce. W sprzedaży głównie dostępny na kopalniach PGG S.A.

Orzech II jest najdrobniejszym sortymentem z grubych o średnicy ziaren z zakresu 50-25mm.


Orzech stanowi uzupełnienie w ofercie sortymentów grubych. Średnica ziaren zamyka się w granicach 80-25mm, wyjątek stanowi kopalnia KWK Marcel, gdzie granulacja wynosi 120-25mm.

Groszek należy do sortymentów średnich i charakteryzuje się średnicą ziaren w zakresie 31,5-8mm. Może występować w odmianach Gk I oraz Gk II i wówczas zakres granulometrii zmienia się w zależności od kopalni. Kaloryczność nieco niższa niż dla sortymentów grubych z danej jednostki wydobywczej.

Miały to najdrobniejsza frakcja węglowa w odmianach MI A oraz MII A o granulacji odpowiednio 31,5-0mm oraz 20-0mm o bardzo zróżnicowanej kaloryczności w przedziale 18-26 MJ/kg.

Ekoret jest to kwalifikowane paliwo węglowe, wysokokaloryczne, niskozasiarczone przeznaczone wyłącznie do spalania w nowoczesnych, niskoemisyjnych kotłach. Posiada bardzo powtarzalne parametry jakościowe i jest produkowany przez Zakład Przeróbczy Juliusz na bazie węgli z wybranych kopalń PGG S.A..

Ekosort stanowi uzupełnienie gamy paliw typu eko paliw (granulacja 8-25mm)produkowanego przez ZP Juliusz. Charakteryzuje się nieco niższą wartością opałową Qir >24 MJ/kg przy zachowaniu pozostałych istotnych parametrów dla sortymentów tej grupy.

Pieklorz ekogroszek powstaje z wyselekcjonowanych węgli o najlepszych parametrach. Wysoka jakość pozwala na stosowanie tego paliwa w kotłach spełniających wszelkie wymagania ekologiczne. PIEKLORZ to paliwo dostępne w sprzedaży zarówno luzem jak i w opakowaniach workowych. Wartość energetyczna Qir wynosi min. 26MJ/kg (KWK Piekary).

Retopal ekogroszek powstaje podobnie jak Pieklorz z wyselekcjonowanych węgli o najlepszych parametrach. Wysoka jakość pozwala na stosowanie tego paliwa w kotłach spełniających wszelkie wymagania ekologiczne, a dzięki dbałości o jakość paliwo to cechuje się dynamicznie rosnącą popularnością wśród odbiorców krajowych. Wartość energetyczna Qir wynosi min. 24MJ/kg.

Koks jest paliwem uzyskiwanym poprzez przemysłowe wygrzewanie węgla kamiennego. Ma on wyższą kaloryczność od zwykłego węgla kopalnego ze względu na  90-95% udział czystego pierwiastka węgla. Zaletą koksu w porównaniu z węglem kamiennym jest jego wyższa kaloryczność, a jednocześnie spokojniejsze spalanie, co umożliwia rzadsze uzupełnianie opału w piecu.

Misja i cele

Misją firmy „Karbon” jest stworzenie nowych, wysokich standardów w handlu węglem i ciągłego doskonalenia obsługi klienta. Swoją misję przedsiębiorstwo spełnia poprzez realizację 6 podstawowych domen:

K – KlientOrientacja na potrzeby klienta jest podstawowym czynnikiem decydującym o kreowaniu w firmie standardów sprzedaży tak, aby każdy klient czuł się w pełni usatysfakcjonowany. Jest dla nas szczególnie istotnym, by nie tylko sprzedać produkt, ale również zapewnić najlepszy serwis, serwis dostosowany do indywidualnych potrzeb, bo u nas każdy klient jest kimś specjalnym.
A – Atrakcyjność ofertyKażdego klienta cechują odmienne parametry, które decydują o tym, czy dokona zakupu czy też będzie szukał dalej. Pamiętając o tym w naszej ofercie proponujemy bardzo szeroki wybór sortymentów, które znajdują zastosowanie w zależności od przeznaczenia. Dodatkowo proponujemy bardzo atrakcyjne ceny, będąc w pełni konkurencyjnym w stosunku do innych dostawców.
R – RzetelnośćTen aspekt wydaje się być jednym z najistotniejszych w każdej prowadzonej działalności. Dla nas rzetelność jest pojęciem kompleksowym i obejmuje rzetelność na poziomie udzielanej informacji, przyjęcia zamówienia i jego realizacji aż po dostarczenie stosownych dokumentów. Nie możemy pozwolić, by nasi klienci czuli się rozczarowani jej brakiem na jakimkolwiek etapie obsługi.
B – Budowanie relacjiPrzekonanie, że wymiana handlowa jest obustronnym dobrem, wzmacnia w nas poczucie wzajemnej więzi partnerskiej i dlatego długoterminowe relacje są ważnym aspektem naszej polityki. Świadomi, że relacje te pomagają darzyć się coraz większym zaufaniem, możemy oferować coraz lepsze warunki handlowe dla naszych parterów. Również takie same relacje przenosimy na grunt współpracy z producentami węgla, przez co nasz łańcuch dostaw coraz sprawniej może funkcjonować.
O – ObsługaTen aspekt pojawia się wszędzie tam, gdzie pojawia się słowo klient. Jest dla nas oczywistym, że sprzedaż każdego towaru, w tym również węgla wymaga odpowiedniej obsługi. Duża elastyczność w zakresie kontaktu z klientem i bezpośrednimi odbiorcami węgla na kopalniach, prowadzenia procesu awizacji i wystawiania upoważnień stanowi atut, który u wielu klientów odgrywa niebagatelne znaczenie.
N – Nowa jakośćNowe standardy jakości w handlu węglem to podstawowe zadania dla nas, a dla wszystkich klientów parametr, który pozwoli spełniać Państwa szerokie zróżnicowane oczekiwania.

Super cena

Sortyment:

RETOPAL ZIEMOWIT

RETOPAL PIAST RUCH II

 

Zadzwoń teraz i zamów

Ustal szczegóły oferty

601-510-733

Super cena

Sortyment:

Orzech II PGG S.A.

Ustal szczegóły oferty

601-510-733

Polska Grupa Górnicza